Jdi na obsah Jdi na menu

Exilym - No More Freedom

exilym-coverart.jpg  Exilym

 No More Freedom

 2010 / Swarm of Nails Records

 

 země: Francie

 žánr: post-rock / metal

 čas: 29:56

 odkaz: myspace

 

Naděj sama o sobě nic neznamená, pokud není následována činy. Post-rocková kultura přinesla jistou naději, že mezi mnohdy zkostnatělými rockovými (potažmo metalovými) subžánry dokáže přežít i hudba, která víc než co do hitovosti, masovosti, promlouvá k lidské niternosti, myšlenkám, touhám. Francouzské čtveřice EXILYM se rozhodla promlouvat v duchu zavedených formací typu NORTH či RUSSIAN CIRCLES, tedy post-rocku, který v některých okamžicích přesahuje k mohutnějšímu post-metalu.

exilym-bandphoto.jpgDebutové EP nazvané "No More Freedom" do sebe absorbovalo takřka vše, co byste mohli od soudobého instrumentálního post-rocku očekávat. Intimně ambientní sekvence jen letmo přerušované kytarovou linkou, atmosférotvorné klávesy, zvonivé rify s hořkosladkým odérem shoegaze. Přesto nejde o žádné vytloukání klišé, řadový žánrový kopirajd. EXILYM dokážou ve svých skladbách účinně experimentovat s náladami i rytmy, umožňují jim postupně gradovat, vytvářet osobité melodie. Navíc s nezměrnou porcí tvůrčí energie v nich také umí příjemně překvapovat - kupříkladu téměř dronujícím defilé jednoho z přidělovacích tracků.

Považuji za víc než pravděpodobné, že o téhle partě v budoucnu ještě uslyšíme. "No More Freedom" je příjemně teskná, rytmicky rozmanitá půlhodinka, která dokáže posluchače donutit k minimálně ještě dalším poslechům, kteréžto teprve napoví, jakou hodnotu tahle nahrávka vlastně má. Pro mě je to hodnotu činu, který dává smysl naději - naději v zajímavou tvůrčí budoucnost.

 

TRACKLIST:

01 - Welcome to the Second New Era
02 - Transmission.N511
03 - One More Step Before the End
04 - Transmission.N514
05 - The Space Stranger and the Orbital Wish
06 - Transmission.N520

 

SESTAVA / LINE-UP:

Guillaume D - kytara, Jerome M - kytara, Kévin P - baskytara, Greg B - bicí

 

HODNOCENÍ / RATE: 75/100

Autor recenze / Reviewer: Jirka Jakoubě

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

muj song

(matthew, 2. 11. 2011 20:12)

Ohodnoťte prosim moji vlastní tvorbu http://www.youtube.com/watch?v=XGm2EfMx9lk